Dla Plantacji

Z radością informujemy, że pracownia SAMO SZYCIE nawiązała współpracę z PLANTACJĄ. To niezwykła manufaktura zajmująca się modą, wystrojem wnętrz oraz dewocjonaliami – a wszystko połączone Słowem Bożym. Na ubraniach, a także artykułach dla domu  zaprojektowanych
i wykonanych przez autorki Plantacji nierzadko pojawiają się fragmenty z Pisma Świętego. Jest to propozycja odnowienia chrześcijańskiego wzornictwa,  które zniknęło z naszych domów i które kojarzy się z kiczem. Plantacja pokazuje, że przedmioty, które niosą duchowe wartości też mogą być dobrze zaprojektowane i wykonane.

Wobec zainteresowania dziełem Plantacji powstał pomysł, aby rozszerzyć strefę SŁOWA także na artykuły codziennego użytku. I tak powstała kolekcja zaprojektowana i przygotowana przez SAMO SZYCIE, na którą składają się: torby, koszyki, worki na chleb, serwety, obrusy, poduchy, fartuchy … Wszystko wykonane jest z  różnorodnego polskiego lnu  i opatrzone Słowem Bożym. 

Zespół Plantacji co jakiś czas organizuje pokazy tzn. spotkania, na których prezentuje swoje produkty,  pokazuje nowości oraz dzieli się swoimi doświadczeniami i miłością do Słowa Bożego. Ostatni taki pokaz odbył się w maju br. w Poznaniu, na Wzgórzu św. Wojciecha u Ojców Karmelitów. Tam też wyeksponowane zostały również produkty wykonane przez naszą pracownię.

Dzieła Plantacji można obejrzeć na stronie www.plantacja.eu, a także na naszej stronie. Tutaj też informować będziemy o naszych nowościach i dalszych pomysłach oraz współpracy.

Zespół Samo Szycie

Facebook